नाटो प्रमुखद्वारा रुससँग भएको वार्ताबारे ईयु देशका रक्षामन्त्रीहरूलाई जानकारी « Drishti News – Nepalese News Portal
Logo

नाटो प्रमुखद्वारा रुससँग भएको वार्ताबारे ईयु देशका रक्षामन्त्रीहरूलाई जानकारी


एजेन्सी


ब्रसेल्स । नाटोका महासचिव जेन्स स्टोल्टनबर्गले ब्रसेल्समा भएको गठबन्धन र रसियाबीच भएको वार्ताको नतिजाबारे ‘ईयु राष्ट्रका रक्षा मन्त्रीहरूलाई जानकारी दिएको’ ईयु विदेश नीति प्रमुख जोसेप बोरेलले बताएका छन् ।

‘आज साँझ हामीले हाम्रो मिसनहरूमा नन स्टेट एक्टरहरूको हस्तक्षेपको बारेमा छलफल गरेका छौँ, शान्ति कार्यका लागि संयुक्त राष्ट्रका उप–महासचिवे जीन–पियरे ल्याक्रोइक्स र जेन्स स्टोल्टेनबर्ग, जसले हामीलाई रूस-नाटोको नतिजाको बारेमा जानकारी गराए’ काउन्सिल बैठक पछि बोरेलले बुधबार ढिलो आफ्नो ट्विटरमा उल्लेख गरेका छन् ।

बुधवार, रूस र नेटो २०१९ पछि पहिलोपटक वार्ताको लागि बसेका थिए । छलफलमा यदि युक्रेन वा सोभियत युद्धपछिको अन्तरिक्षमा कुनै अन्य देश गठबन्धनको सदस्य भएमा आफ्नो सिमाना नजिकैको सैन्य पूर्वाधारको उदयमा रूसको गम्भीर चिन्ताको बीचमा नाटो विस्तार एजेन्डाको मुख्य विषय थियो ।

उक्त बैठकमा गठबन्धनले स्वैच्छिक आधारमा ब्लकमा सामेल हुने सार्वभौम राष्ट्रहरूको अधिकारमा आफ्नो अडान परिवर्तन नगर्ने कुरामा जोड दियो तर रुससँग थप वार्ताको आशा भने राखेको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्