Logo
Logo

दुग्ध विकास संस्थानमा ४६ करोड भ्रष्टाचार, महाप्रबन्धकसहित १० विरुद्ध मुद्दा


- दृष्टि न्युज/संवाददाता


काठमाडौं, ८ असोज ।
दुग्ध विकास संस्थानमा ४६ करोड भ्रष्टाचार भएको छ । अख्तियार दुरुपयोग अनुसन्धान आयोगले महाप्रबन्धक गंगा तिमल्सिनासहित १० जनाविरुद्ध मुद्दा दायर गरेको छ ।


संस्थानले काठमाण्डौ उपत्यकामा दुग्ध वितरणको लागि गोकुल निर्माण सेवा र प्रभु आदित्य बिजनेश प्रा.लि.लाई ठेक्का दिएकोमा ठेकेदार कम्पनीसँग मिलेमतो गरी टेण्डर नगरी पुनः सम्झौता गरी घोटाला भएको हो ।
आयोगले दुग्ध विकास संस्थानका तत्कालीन महाप्रबन्धक गंगा तिमसिना, तत्कालीन निमित्त उपमहाप्रबन्धक डा.ईश्वरी प्रसाद अधिकारी, दुग्ध वितरण आयोजना बालाजुका तत्कालीन आयोजना प्रमुख राजगोविन्द राजकर्णिकार, तत्कालीन सहायक प्रबन्धक माधव प्रसाद ओझा, तत्कालीन बरिष्ठ लेखा अधिकृत राजनजंग थापा र तत्कालीन प्रशासकिय अधिकृत हाल दुग्ध विकास संस्थानका प्रशासन व्यवस्थापन विभागका निमित्त प्रमुख दिपक सुवेदी, दूध डिष्ट्रिब्युटर गोकुल निर्माण सेवाका संचालक गोकुल फुयाल र प्रभु आदित्य बिजनेश प्रा.लि.का संचालकद्वय फणिन्द्र प्रसाद दाहाल, दिप बहादुर खड्का र तत्कालीन सञ्चालक सतिस कुमार गिरी विरुद्ध मुद्दा दायर गरेको हो । दुग्ध विकास संस्थानलाई हानि नोक्सानी र्पुयाउने बदनियतले सार्वजनिक खरिद ऐन, २०६३, सार्वजनिक खरिद नियमावली, २०६४, दुग्ध विकास संस्थान आर्थिक प्रशासन सम्बन्धी विनियमावली, २०६६ को साथै दुग्ध विकास संस्थान खरिद व्वस्थापन शाखा, प्रशासन व्वस्थापन विभाग र आर्थिक व्वस्थापन विभाग समेतको सिफारिस राय विपरित साविक २०६९।१०।२२ गतेको सम्झौतामा उल्लेखित प्रतिलिटर ढुवानी मूल्यमा आफूखुसी ५५ मूल्यवृद्धि गर्ने निर्णय गरीरगराई अस्वाभाविक बढी भुक्तानी दिई निजहरूले आफूहरूलाई फाइदा र दुग्ध विकास संस्थानलाई हानिनोक्सानी र्पुयाएको पुष्टि हुन आएको आयोगले जनाएको छ ।
यसरी संस्थानलाई ४६ करोड ७९ लाख रुपैयाँ अनियमितता गरेको आयोगले जनाएको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्