Logo
Logo

दुई एनआरएन प्रतिनिधिलाई अध्यागमनको जरिवाना


- दृष्टि न्युज/संवाददाता


काठमाडौं, २९ असोज
भिसा लिन लामो लाइनमा बस्नु परेको भन्दै त्रिभुवन अन्तर्रा्ष्ट्रिय विमानस्थलस्थित अध्यागमन ’डेस्क’ तोडफोड गर्ने गैरआवासीय नेपाली संघ (एनआरएन) एक प्रतिनिधिलाई अध्यागमन विभागले ५० हजार रुपैयाँ जरिवाना गरेको छ । नेपाली मूलका अष्ट्रेलियन नागरिक रमेशकुमार थापालाई विभागले जरिवाना गरी अबदेखि यस्ता गतिविधि नगर्ने कागज गराइ छाडेको हो ।

पिए ७१०२५६६ नम्बरको अस्ट्रेलियन राहदानीवाहक थापाले मुड्कीले हानेर अध्यागमनको सिसा फुटाएर कर्मचारीमाथि अभद्र व्यवहार गरेका थिए । उनलाई आइतबार नै थुनामा राखिए पनि मंगलबार धरौटीमा छाडिएको हो ।

अध्यागमन नियावमालीअनुसार ५० हजार जरिवाना गराइ अबदेखि यस्तो गतिविधि गरे अध्यागमनको कालो सूचीमा राख्ने कागज गराएर छाडिएको विभागका महानिर्देशक ईश्वरराज पौडेलले बताए । त्यस्तै कर्मचारीमाथि अभद्र व्यवहार गर्ने अर्की एनआरएन प्रतिनिधि उषा किरण बरियालाई २५ हजार रुपैयाँ जरिवाना गरिएको छ । उनीहरु एनआरएको नवौं महाधिवेशनमा भाग लिएका नेपाल आएका थिए ।

यस्तो थियो घटना

आइतबार राति १२ बजेतिर उनीहरू क्याथे ड्रागन एयरलाइन्सको उडान केए १०४ मार्फत नेपाल आएका थिए । चिनियाँ राष्ट्रपति सि जिनपिङको भ्रमणका कारण साँझ आउने विमान राति आएको थियो । जसकारण बेलुका अबेरसम्म अध्यागमनमा भिडभाड थियो ।

अध्यागमन कार्यालयमा नेपाली, निःशुल्क भिसा पाउने सार्क राष्ट्र तथा चिनियाँ र अन्य विदेशीका लागि छुट्टाछुट्टै डेस्क हुन्छ । उनीहरू नेपाली मूलका अस्ट्रेलियन नागरिक हुन् । उनीहरूसँग एनआरएनए कार्डसमेत थिएन । पर्यटक भिसामा नेपाल प्रवेश गर्न लागेका थिए । जसकारण उनीहरू अन्य विदेशी पर्यटक जस्तै लाइनमा बस्नुपर्ने थियो । लाइन लामो थियो ।

निःशुल्क भिसा पाउनेतर्फको लाइन खाली भएपछि उनीहरूले त्यहाँ गएर आफूहरूलाई छिटो भिसा दिन दबाब दिएका थिए । सो डेस्कमा कार्यरत महिला अधिकृतले सम्बन्धित डेस्कको लाइनमा बस्न आग्रह गरेकी थिइन् । सोही क्रममा एक भारतीय नागरिक डेस्क हुँदै बाहिरिएकी थिइन् । त्यसपछि उनीहरूले भारतीयलाई सजिलै इन्ट्री दिने आफूहरू लाइनमा बस्नुपर्ने भन्दै डेस्कको सिसा फुटाएर कर्मचारीमाथि अपशब्द बोलेका थिए । लगत्तै अध्यागमन कर्मचारीले प्रहरी बोलाएर पक्राउ गराएका थिए ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्