Logo
Logo

अमेरिकाको फ्लोरिडामा देखा पर्यो डेंगुफ्लोरिडा । अमेरिकाको फ्लोरिडामा पनि डेंगु संक्रमण देखा परेको छ । डेंगु भाइरसका केसहरू फैलिएपछि स्वास्थ्य अधिकारीहरूले ब्रोवार्ड काउन्टीलाई यस महिना लामखुट्टेबाट हुने रोगको अलर्टमा राखेका छन्।

ब्रोवार्ड काउन्टीका अनुसार मियामी डेड काउन्टी पुगेका थिए, जहाँ डेगुका बिमारी फैलिने क्रम जारी छ। फ्लोरिडाको स्वास्थ्य विभागले अगस्टमा ब्रोवार्ड काउन्टीमा स्थानीय रूपमा प्राप्त डेंगुका दुई घटनाहरू रिपोर्ट गरेको छ। यहाँ यस वर्ष सनसाइन राज्यमा स्थानीय रूपमा प्राप्त डेंगुको १० घटनाहरू रिपोर्ट गरिएका छन्, जसमा सबैभन्दा धेरै मियामी डेड काउन्टीमा छन्। १० मध्ये बढी जुलाईमा नै रिपोर्ट गरिएको थियो।

डेंगु संक्रमित लामखुट्टेको टोकाइबाट फैलिन्छ र यो फ्लोरिडामा सामान्यतया पाइँदैन। यद्यपि, संक्रमित यात्रुहरूले फ्लोरिडा लामखुट्टेमा भाइरस फिर्ता ल्याउन सक्छन्। डेंगुको बढी जोखिम हुनेमा पहिले डेंगुको संक्रमण भएका व्यक्ति, गर्भवती महिला, शिशु, वृद्धवृद्धा र कमोरबिडिटी भएका व्यक्तिहरू पर्छन्।

यस वर्ष फ्लोरिडाका व्यक्तिहरूमा डेंगु सुरु हुनु अघि अर्थात स्थानीय क्षेत्रमा यात्राको इतिहास भएको लगभग २०० केसहरू रिपोर्ट गरिएको थियो।विभागले उल्लेख गर्‍यो कि ती मध्ये १० केसहरू गैर फ्लोरिडाका बासिन्दाहरूमा रिपोर्ट गरिएको थियो र एउटा केसले गम्भीर डेंगुको मापदण्ड पूरा गरेको थियो।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्