Logo
Logo

मलेसियामाथि नेपालको जीत


- दृष्टि न्युज/संवाददाता


काठमाडौं, २ वैशाख । मलेसियामा जारी आइसिसी १९ वर्षमुनि ९यू–१९० एकदिवसीय विश्वकप क्रिकेटको एशिया छनोट प्रतियोगिताअन्तर्गत आज सोमबार भएको तेस्रो खेलमा नेपालले मलेसियालाई पराजित गरेको छ ।
मलेसियाको क्वालालाम्पुरस्थित बायुमास ओभल मैदानमा भएको खेलमा नेपालले मलेसियालाई आठ विकेटले पराजित गर्दै विजयी भएको हो । तीन खेल खेलेको नेपालको यो दोस्रो जीत हो । नेपालले तीन खेलबाट चार अंक जोडेको छ ।
यसअघि छनोटको पहिलो खेलमा नेपालले सिङ्गापुरलाई २१७ रनको भारी अन्तरले पराजित गरेको थियो भने दोस्रो खेलमा नेपाल संयुक्त अरब इमिरेट्ससँग एक रनले पराजित भएको थियो । टस हारेर पहिले ब्याटिङ गरेका मलेसियाले नेपाललाई ९३ रनको विजय लक्ष्य दिएको थियो । जवाफमा नेपालले १३ ओभरमा मात्र दुई विकेट गुमाउँदै भेटायो ।
नेपालको जीतमा शुरुआती ब्याट्सम्यान रित गौतमले सर्वा्धिक ३९ रन बनाए । ४५ बल खेलेका उनले पाँच चौका प्रहार गर्दै ३९ रनमा अविजित रहेका हुन् । त्यस्तै आसिफ शेखले २६ तथा पवन सर्राफले १९ तथा कप्तान रोहित पौडेल ६ रनमा अविजित रहे ।
बलिङतर्फ मलेसियाका साफिक स्याकिर र सुक्री मादेलीले एक÷एक विकेट लिए । त्यसअघि पहिले ब्याटिङ गरेको मलेसियाले ३३ दशमलव ५ ओभरमा सबै विकेट गुमाउँदै ९२ रनमा समेटिएको थियो । मलेसियाका लागि लेजाड ड्यानियल बिन अहमेदले सर्वा्धिक ३७ रनको योगदान दिए भने कप्तान मोहमद अमिरले १३ तथा हाकिम हरिसनले १० रन बनाए ।
नेपालका पवन सर्राफ र कुशल मल्लले तीन÷तीन विकेट लिए भने कमल सिंह ऐरीले दुई विकेट झारे । अब नेपालले आफ्नो चौथो खेल भोलि ओमानसँग खेल्नेछ । उक्त छनोट प्रतियोगिताको विजेताले सन् २०२० मा दक्षिण अफ्रिकामा आयोजना हुने विश्वकपमा प्रवेश गर्नेछन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्