Logo

सीमा क्षेत्रमा भारतीय ज्यादती बढेको भन्दै प्रधानमन्त्रीलाई ध्यानाकर्षण


दृष्टि संवाददाता


काठमाडौं । सीमा क्षेत्रका नेपालीमाथि भारतीय ज्यादती बढेको भन्दै संयुक्त विद्यार्थी संगठनले प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाको ध्यानाकर्षण गराएका छन् ।

शुक्रबार दार्चुलामा भारतीय सीमा सुरक्षा बल एसएसबीले तुइन काटिदिँदा व्यास गाउँपालिका वडा नं. २ का जयसिंह धामी महाकाली नदीमा बेपत्ता भएको थियो । उक्त घटनाप्रति ध्यानाकर्षण गराउँदै विद्यार्थी नेताहरुले शसिनबार प्रधानमन्त्री देउवालाई ज्ञापनपत्र बुझाएका हुन् ।

प्रधानमन्त्रीलाई ज्ञापनपत्र बुझाउन सत्ता निकट दलका विद्यार्थी नेताहरु प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटार गएका थिए । विद्यार्थी नेताहरुले दार्चुला घटनाको विरोध र भत्र्सना गर्दै तुइन काट्ने व्यक्तिलाई कारवाही गर्न र सीमा क्षेत्रका नेपालीमाथि हुने भारतीय ज्यादती रोक्न माग गर्दै ज्ञापनपत्र बुझाएको अखिल क्रान्तिकारीका प्रवक्ता जीपी मैनालीले जानकारी दिए ।

मध्यपश्चिमाञ्चल विश्वविद्यालयमा आन्दोलनरत विद्यार्थीहरुका जायज माग सम्बोधन गर्दै रोकिएका परीक्षाहरु सन्चालन गराउन पनि विद्यार्थी नेताहरुले माग गरेका छन् ।

भारतीय अपराधिक कार्यको विरोध र भत्र्सना गर्दै घटनाको छानविन गरी तुइन काट्ने व्यक्तिलाई कारवाही गर्न र सीमा क्षेत्रका नेपालीमाथि हुने भारतीय ज्यादती रोक्न माग गर्दै ज्ञापन पत्र प्रधानमन्त्रीलाई बुझाएको मैनालीले बताए ।

यस्तै मध्यपश्चिमाञ्चल विश्वविद्यालयमा विद्यार्थीको आन्दोलन चलिरहेको रहेको र विश्वविद्यालयका उपकूलपतिले विद्यार्थीमाथि प्रशासन लगाएर दमन गर्ने, धम्क्याउने गरेको आरोप पाँच विद्यार्थी संगठनहरुले लगाएका छन् । उपकूलपतिको कारण परीक्षाको वातावरण विथोलिएको जनाउँदै उनीहरुले विद्यार्थीहरुका जायज मागहरु सम्बोधन गरी परीक्षा सूचारु गर्न माग प्रधानमन्त्री देउवासंग माग गरेका छन् ।

‘धरानको वीपी कोइराला स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानमा पदाधिकारीहरुबाट भ्रष्टाचार, अनियमितता भएको छ । प्रतिष्ठानका पदाधिकारीहरुले दादागिरी मच्याइरहेका छन् । पढाइ, विरामीको उपचारलगायत दैनिक काममा निकै बाधा उत्पन्न भएको छ । उपकूलपतिलाई बर्खास्त गरी प्रतिष्ठानका समस्या समाधान गर्न माग गर्दछौं’ पाँच विद्यार्थी संगठनहरुले प्रधानमन्त्री देउवालाई बुझाएको ज्ञापनपत्रमा उल्लेख गरिएको छ ।

नेपाल विद्यार्थी संघका अध्यक्ष राजिव ढुंगाना, अखिल क्रान्तिकारीका अध्यक्ष रञ्जित तामाङ, अनेरास्ववियुका अध्यक्ष सुदेश पराजुली, समाजवादी विधार्थी युनियनका अध्यक्ष रुपनारायण श्रेष्ठ र अखिल छैठोका अध्यक्ष विमल पोखर सहितका विद्यार्थी नेताहरु ज्ञापनपत्र बुझाउँन प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटार पुगेका थिए ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्