Logo

ट्राफिक प्रहरीको नयाँ कार्यालय भवनझापा । जिल्ला ट्राफिक प्रहरी कार्यालय झापाको नयाँ भवन निर्माण भएको छ । प्रदेश नम्बर १ सरकारको आर्थिक सहयोगमा अढाइ तले पक्की भवन रु एक करोड ८८ लाख ८५ हजार ५७७ को लागतमा निर्माण भएको हो ।

विर्तामोड नगरपालिका–५ मा ट्राफिक प्रहरी कार्यालयको नाममै रहेको छ कट्ठा जग्गामा सो भवन बनेको हो । सो जग्गा सडक विभागको यान्त्रिक कार्यालयको थियो । यान्त्रिक कार्यालय हटेसँगै ट्राफिक प्रहरीको नाममा लालपुर्जा आएको कार्यालयका प्रमुख प्रहरी निरीक्षक निशेष चापागाईले बताए । विसं २०७६ जेठ ९ गते शृङ्खला निर्माण सेवा प्रालि नुवाकोटसँग सम्झौता गर्दै ट्राफिक प्रहरीका लागि भवन निर्माण अघि बढाइएको थियो । हाल बिर्तामोडस्थित मुक्ति चोक उत्तर सानो र साँघुरो घरबाट ट्राफिक प्रहरीले सेवा दिँदै आएको छ । सो भवनको तत्कालीन प्रहरी महानिरीक्षक सर्वेन्द्र खनालले शिलान्यास गरेका थिए ।

आधुनिक र सुविधा सम्पन्न ट्राफिक प्रहरीको भवन निर्माण गर्ने उद्देश्यअनुसार अहिले जिल्ला ट्राफिक प्रहरी कार्यालयको भवन निर्माण सम्पन्न भएको हो । भवन निर्माण प्रदेश १ सरकारको आर्थिक सहयोगमा सम्पन्न भए पनि कम्पाण्ड वाल भने स्थानीयवासी, व्यापारी, व्यवसायीको आर्थिक सहयोगमा निर्माण भइरहेको प्र नि चापागाईले बताए । निर्माण सेवा कम्पनीले दसैँअघि नै ट्राफिक प्रहरी कार्यालयलाई भवन हस्तान्तरण गर्ने योजना रहेको जनाएको छ ।

जन्मोत्सवमा ई–लाइब्रेरी र प्रेस क्लबमा सहयोग
मेचीनगर नगरपालिका–६ काँकडभिट्टाका कृष्णप्रसाद उप्रेतीले आफ्नो ८३ औँ जन्मोत्सवमा दुई वटा संस्थालाई रु एक लाख ११ हजार प्रदान गरेका छन् । उनले भानु साहित्यिक प्रतिष्ठानको ई–लाइब्रेरी निर्माणका लागि नगद रु एक लाख एक हजार र मेचीनगर प्रेस क्लबलाई रु १० हजार प्रदान गर्नुभएको हो ।

प्रतिष्ठानका अध्यक्षसमेत रहनुभएका उहाँले पुस्तकालय जस्तो पुण्य क्षेत्र र आमनागरिकलाई सुसूचित गराउने पत्रकारको संस्था प्रेस क्लबलाई आफ्नो जन्मदिनमा सहयोग गर्न पाउँदा खुसी लागेको बताए । मेचीनगर नगरपालिकाका प्रमुख विमल आचार्यले आइतबार रकम हस्तान्तरण कार्यक्रममा ८३ वर्ष प्रवेश गर्दाको अवस्थामा समेत युवा अवस्थामा झैँ सामाजिक कार्यमा सदैव सक्रिय रहने उप्रेतीको सामाजिक जीवनको चर्चा गरेका थिए । उप्रेतीले आफ्नो र दिवङ्गत श्रीमतीको नाममा यसअघि नै कृष्ण पवित्रा प्रतिष्ठान स्थापना गरेर विभिन्न विधाका व्यक्तित्वलाई पुरस्कृतसमेत गर्दैै आएका छन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्