कोरोनाविरुद्धको अमेरिकी खोप लगाउन सुरु « Drishti News – Nepalese News Portal
Logo

कोरोनाविरुद्धको अमेरिकी खोप लगाउन सुरु


दृष्टि संवाददाता


काठमाडौं । अमेरिकाबाट अनुदान प्राप्त कोरोनाविरुद्धको खोप लगाउने कार्यको जोरपाटीबाट शुभारम्भ भएको छ । प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवाले कोरोनाविरुद्धको खोप लगाउने कार्य जोरपाटीस्थित खगेन्द्र नवजीवन केन्द्रमा स्वास्थ्यकर्मीलाई खोप हस्तान्तरण गरेर शुभारम्भ गरेका हुन् ।

सो कार्यक्रममा नेपालका लागि अमेरिकी राजदूत र्‍याण्डी बेरी पनि सहभागी थिए । अमेरिकाले जोन्सन एण्ड जोन्सन कम्पनीको १५ लाख ३४ हजार ८५० डोज खोप नेपाललाई उपहार स्वरुप दिएको थियो । यो खोप एक डोजमात्र लगाए पुग्नेछ ।

स्वास्थ्य मन्त्रालयका अनुसार उक्त खोप आजबाट ५० देखि ५४ वर्ष उमेर समूहका व्यक्ति, अपांगताको क र ख वर्गको परिचयपत्र पाएका व्यक्ति, नेपालमा बसोबास गरिरहेका शरणार्थी, सफाइकर्मी लगायतलाई दिन सुरु गरिएको हो ।

सरकारले यसअघि नै काठमाडौंमा ४४ वटा खोप केन्द्रबाट साउन ४ गतेदेखि ६ गतेसम्म जोन्सन एण्ड जोन्सन कम्पनीको कोरोना खोप लगाउने निर्णय गरिसकेको छ ।

यो पनि…

प्रतिक्रिया दिनुहोस्