अमिताभ बच्चनको घरमा ४ करोडको एउटा पेन्टिङ « Drishti News – Nepalese News Portal
Logo

अमिताभ बच्चनको घरमा ४ करोडको एउटा पेन्टिङ


दृष्टि संवाददाता


एजेन्सी। अमिताभ बच्चनले आफ्ना फ्यानहरूलाई दीपावलीको शुभकामना दिँदै सामाजिक सञ्जालमा एक तस्बिर पोस्ट गरेका थिए । जसमा जया, अभिषेक, श्वेता, ऐश्वर्या, आराध्या, नव्या नवेली र अगस्त्य पनि देखिएका छन् । उनको पछाडि एउटा पेन्टिङ छ। जसमा गोरु बनाइएको छ। अमिताभको परिवार भन्दा पनि सबैको नजर यही पेन्टिङमा मात्र थियो ।

बिग बीको यो तीन पुस्ताको तस्बिरको पछाडिको यो सुन्दर पेन्टिङले गर्दा मानिसहरू यो पेन्टिङले वास्तवमा के प्रतिनिधित्व गर्छ भनी सोचिरहेका छन्। यसको लागत कति छ। कतिपयले बुल आर्टको खिल्ली उडाए, कसैले अनिल कपूरको चर्चित मजनु भाइको ‘वेलकम’ को कामसँग जोडे भने कसैले घरमा बुल आर्टको विषयलाई आर्थिक अवस्थासँग जोडे।

भारतमा यो चर्चा छ कि सो बुल आर्टको मूल्य चार करोड भारतीय रुपैयाँ हो। यो बुल आर्ट प्रख्यात कलाकार मनजित बावाले बनाएका हुन्। उनको सन् २००८ मा निधन भएको थियो। मनजीत भारतीय पौराणिक कथा र सुफी दर्शनबाट प्रेरित भएको मानिन्छ। उनको कलाकृतिले शक्ति, गति, प्रभुत्व, आशा र समृद्धिको प्रतिनिधित्व गर्दछ।

अमिताभको घरमा यो पेन्टिङ राख्नुको अर्थ साँढे शक्ति, प्रभुत्व, गति, आशावादको प्रतीक हो। र, यसलाई कार्यालय वा घरको कुनामा राख्दा साँढे दौडने व्यक्तिको आर्थिक अवस्थालाई गति दिन मद्दत गर्दछ। यो परम लाभ, सफलता र वृद्धिशील समृद्धि को प्रतीक हो।

बाबा देवताको चित्र, जनावरको चित्र, प्रकृति चित्र र बाँसुरीका लागि परिचित थिए। उनका कार्यहरूमा मानव र जनावरहरू बिचको सद्भावको विचार छ। बाबाको कलाको मूल्य सामान्यतया विश्वभरका प्रमुख लिलामी घरहरू जस्तै सोथेबीजमा सामान्यतया ३/४ करोड रुपैयाँ पर्छ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्