Logo

इमरान खान सरकारको लोकप्रियता घट्योकाठमाडौं । खैबर पख्तुनख्वा प्रान्तको स्थानीय निकायको निर्वाचनमा पराजित भएपछि पाकिस्तानका प्रधानमन्त्री इमरान खानको पाकिस्तान तहरीक–ए–इन्साफ (पीटीआइ) सरकारको लोकप्रियता घट्दै गएको देखिन्छ ।

गत हप्ता खैबर पख्तुनख्वामा भएको स्थानीय निकायको चुनावमा पेशावर मेयरको लागि मौलाना फजलुर रहमानको जमियत उलेमा-इस्लाम-फजल (JUI-F) म्मेदवारले जित्दा पीटीआईलाई ठूलो धक्का लागेको हो ।

पाकिस्तानको जियो न्यूजको सम्पादकीयमा हुसैन एच जैदीका अनुसार मुख्यधारा र सोशल मिडिया दुबै सरकारमा परिवर्तनको पक्षमा छ । त्यस्ता अनुमानहरू बुद्धिमत्ता र गपशप भन्दा बढी नहुन सक्छ तर सत्तारूढ दलको लोकप्रियता घट्दै गएकोमा कुनै शंका नभएको उनले बताएका छन् ।

जैदीका अनुसार मिडिया र बुद्धिजीवीहरू माझ प्रधानमन्त्री इमरान खानका कट्टर समर्थकहरूले पनि देशका पुरानो समस्याबाट छुटकारा दिने र उनको क्षमताको बारेमा शंका व्यक्त गरेका छन् । पाकिस्तानका जनताले बढ्दो बिजुली र ग्यासको महँगी, पेट्रोलियम पदार्थको उच्च मूल्य र बढ्दो बेरोजगारीको सामना गरिरहेका छन् ।

यसैबीच पाकिस्तानमा मुद्रास्फीति आगामी छ महिनासम्म पाकिस्तानमा उच्च रहने भविष्यवाणी गरिएको छ र साउदी अरेबियाको समर्थन प्याकेजको बाबजुद पाकिस्तानी रुपैयाँ अवमूल्यनको बाटोमा जारी रहने सम्भावना छ । जियो न्यूजले पहिले इकोनोमिस्ट इन्टेलिजेन्स युनिट (EIU) लाई उद्धृत गर्दै रिपोर्ट गरेको छ ।

पाकिस्तानको तथ्याङ्क ब्यूरो (पीबीएस)द्वारा जारी तथ्याङ्क अनुसार अक्टोबर महिनामा उपभोक्ता मूल्य सूचकांक अर्थात् मुद्रास्फीतिको प्रमुख चिह्न ९.२ प्रतिशतले वृद्धि भएको पाकिस्तानी पत्रीकाले समाचारमा उल्लेख गरेको छ ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्