उपत्यकाका प्रहरीलाई आइजिपीको निर्देशन, थप चुनौतीका लागि तयारी गर्नुहोस् « Drishti News – Nepalese News Portal
Logo

उपत्यकाका प्रहरीलाई आइजिपीको निर्देशन, थप चुनौतीका लागि तयारी गर्नुहोस्


दृष्टि संवाददाता


काठमाडौं । प्रहरी महानिरीक्षक शैलेश थापा क्षेत्रीले कोभिड–१९ को दोस्रो लहरबाट सिर्जित हुन सक्ने समस्या तथा चुनौतीलाई दृष्टिगत गरी यसको नियन्त्रणका लागि चाल्नुपर्ने कदम तथा प्रभावकारी व्यवस्थापनमा प्रहरी कर्मचारीहरु सक्रिय रुपमा लाग्नुपर्नेमा जोड दिएका छन् ।

उपत्यकास्थित प्रहरी कार्यालयका प्रमुखहरूलाई प्रहरी प्रधान कार्यालयमा आइतबार आयोजित कार्यक्रमबीच निर्देशन सम्बोधन गर्दै प्रहरी महानिरीक्षक क्षेत्रीले नयाँ चुनौतीको सामानाका लागि तयारी गर्न भनेका हुन् ।

प्रहरी महानिरीक्षक थापा क्षेत्रीले कोभिड–१९ को संक्रमण रोक्न नेपाल सरकार स्वास्थ्य मन्त्रालयद्वारा तोकिएको सुरक्षा मापदण्डलाई दुरुस्त रुपमा कार्यान्वयन गराउनु प्रहरीको प्रमुख दायित्व रहेको चर्चा गर्दै यसका लागि अन्य सुरक्षा निकाय लगायतका सरोकारवालाहरुसँग आवश्यक समन्वय, सहकार्य र अनुगमनमा तिब्रता दिनुपर्ने बताए । संगठनले तय गरेका नीति तथा योजनाहरुलाई व्यवहारमा लागू गर्दै परिणाम देखिने गरी कार्यान्वयन गर्नुपर्नेमा उनको जोड छ ।

प्रहरी महानिरीक्षक थापा क्षेत्रीले सम्भाव्य चुनौती सामना गर्न बैकल्पिक व्यवस्थालाई थप प्रभावकारी बनाउनेतर्फ सबै प्रहरी कर्मचारीहरु अग्रसर हुनुपर्नेमा जोड दिए । कोभिड नियन्त्रणमा अपनाईने मास्क, स्यानिटाइजरको प्रयोग लगायतका सम्पूर्ण सुरक्षा विधिहरुको पूर्ण पालना गर्ने तथा उपचार व्यवस्थापन चुस्त राख्न समेत उनले निर्देशन दिएका छन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्