Logo

चीनद्वारा अमेरिकालाई ताइवानसँगको आधिकारिक आदानप्रदान बन्द गर्न आग्रहएजेन्सी । चीनको विदेश मन्त्रालयका प्रवक्ताले मङ्गलबार संयुक्त राज्य अमेरिकालाई एक चीन सिद्धान्त र तीन चीन-अमेरिका विज्ञप्ति कडाइका साथ पालना गर्न आग्रह गरेका छन् । उनले संयुक्त विज्ञप्ति निकाल्ने लगायत ताइवानसँग कुनै पनि प्रकारको आधिकारिक आदानप्रदान बन्द गर्न उनले आग्रह गरेका हुनु ।

विदेश मन्त्रालयका प्रवक्ता झाओ लिजियानले २१औं शताब्दीको व्यापारमा युएस-ताइवान पहल बारे सोधिएको प्रश्नको जवाफमा नियमित समाचार ब्रीफिंगमा सो टिप्पणी गरेका हुन् ।

झाओले भने, ‘चीनले सार्वभौमसत्ता र आधिकारिक प्रकृतिका जस्ता देखिने वार्ता वा सम्झौताहरू सहित कूटनीतिक सम्बन्ध भएका देशहरूद्वारा ताइवान क्षेत्रसँगको सबै प्रकारको आधिकारिक अन्तरक्रियाको चीन दृढतापूर्वक विरोध गर्दछ। यो अडान स्थिर र स्पष्ट छ ।,’

उनले थपे- ‘संसारमा एउटा मात्र चीन छ र ताइवान त्यसको अविभाज्य भूभागको हो । जनवादी गणतन्त्र चीनको सरकार सम्पूर्ण चीनको प्रतिनिधित्व गर्ने एकमात्र कानूनी सरकार हो ।’

प्रतिक्रिया दिनुहोस्