भ्रष्टाचार शून्यमा झार्ने सरकारको प्रतिबद्धता : मन्त्री अर्याल


Published On : 9 February, 2020

स्याङ्जा, २६ माघ । भूमि व्यवस्था, सहकारी तथा गरिबी निवारणमन्त्री पद्माकुमारी अर्यालले भ्रष्टाचार शून्यमा झार्ने सरकारको प्रतिबद्धता भएको दोहो¥याउनुभएको छ । स्याङ्जाको हरिनास गाउँपालिकास्थित मातृभूमि माध्यामिक विद्यालयको वार्षिकोत्सव समारोहलाई सम्बोधन गर्दै मन्त्री अर्यालले त्यस्तो बताउनुभएको हो ।

मन्त्री अर्यालले भ्रष्टाचार शून्यमा झार्ने सरकारको प्रतिबद्धताअन्तर्गत नै भर्खरै सरकारले अख्तियारमार्फत नयाँ कदम चालेको बताउनुभयो । ‘त्यसको शुरुआतस्वरुप अख्तियारबाट सरकारले कारबाही थालनी गरेको छ । सरकार भ्रष्टाचार शून्यमा झार्ने अभियानमा छ । यो हाम्रो प्रतिवद्धता हो’, मन्त्री अर्यालले भन्नुभयो ।

प्राविधिक शिक्षा आजको आवश्यकता भएको भन्दै उहाँले अब सबै विद्यालयहरुमा प्राविधिक शिक्षाको पढाइ हुनुपर्ने बताउनुभयो । शैक्षिक संस्थाहरुलाई बेरोजगार उत्पादनको केन्द्र बनाइन नहुने उहाँको भनाइ थियो । उहाँले भन्नुभयो, ‘विद्यालयलाई बेरोजगार उत्पादन गर्ने कारखाना बनाउनु हँुदैन । विस्तारै सबै विद्यालयमा प्राविधिक शिक्षा लागू गर्ने सरकारको लक्ष्य हो ।’

यसैबीच हरिनासको गाउँपालिकाको छैटौँ गाउँसभा एवं हिउँदे अधिवेशनको उद्घाटन गर्दै मन्त्री अर्यालले जनप्रतिनिधिलाई यो वा त्यो नभनीकन विकास निर्माणमा लाग्न निर्देशित गर्नुभयो । निर्वाचनमा जुन पार्टीबाट चुनाव लडे पनि समग्र विकासका निम्ति एकजुट भएर लाग्न मन्त्री अर्यालले निर्देशन दिनुभयो । ‘अहिलेको मात्र नभएर पचासौं वर्षपछिसम्म काम लाग्ने दीर्घकालीन योजना बनाएर विकास निर्माणका काममा लाग्नस्’, मन्त्री अर्यालले भन्नुभयो ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्